.st0{fill:#FFFFFF;}

Roosid Anneli Vähi aias 

 June 26, 2020

Anneli Vähi rohkem kui 500 roosipõõsaga aed asub Otepää lähedal Pedjamäel. Anneli kirjeldab meile mõningaid lemmiksorte ja nende valimist. 

Oma aias jaotan roosid kahte suurde rühma: pargiroosid ja modernsed roosid. Modernsed roosid on külmaõrnemad kui pargiroosid.

Siin mõned roosisordid, mida oma aias edukalt kasvatan. 

Väänroosidest on kõige levinum ja külmakindlam sort “Flammentanz”. Väga ilusate punaste õitega, õitseb 3 nädalat järjest.Kkasvab kuni 4 m kõrgeks. Moodustab suuri õisikuid, mis koosnevad 20 õiest.

“Veilchenblau” on jõuline väga kaunis sirelililla rambler. Taim võib kasvada 4 – 5m kõrgeks.

Flammentanz

Flammentanz

Velchenblau

Velchenblau

Pargiroosid: “Hansaland”, “Morden Ruby”, “Turbo”, “Pink Grootendorst”, “Ritausma”. Kõik need pargiroosid on korduvõitsejad ja hea tervisega sordid.

Hansaland

Hansaland

Modern Ruby

Modern Ruby

Pink Grootendorst

Ritausma

Modernseid roose olen tellinud Inglismaalt Harknessi (www.roses.co.uk) ja Style Roses (www.styleroses.co.uk) roosiaiast. Tänaseks on Inglismaalt tellitud üle 60 erineva sordi.

“Rosa Belmonte” floribund, õie läbimõõt 10cm, kroonlehti 30tk, 100x80cm, väga hästi kasvav taim ka sellel aednikul kellel kogemusi napib. Väga elegantne ja luksusliku aroomiga korduvõitseja.

“Super Trouper” floribund, õie läbimõõt 8cm, kroonlehti 25tk, 90x60cm.Värvus on hõõguv oranž. See värvus sütitab kõiki vaatajaid ja on korduvõitseja.

Rosa Belmonte

Super Trouper

“Hot Chocolate” floribund, õie läbimõõt 6cm, kroonlehti 25tk, 100x60cm.Värvus pruun/oranž . Taim on vastupidav ja terve. Korduvõitseja.

“Chandos Beauty” teehübriid, õie läbimõõt 12cm, kroonlehti 40tk, 120x90cm. Värvus on aprikoosi roosa. Väga hõrk aroom. Korduvõitseja.

“Double Delight” teehübriid, õie läbimõõt 10cm, kroonlehti 25tk, 100x80cm. Väga võimas parfüüm. Õie värvus on valge/punane, mille variatsioon on pilkupüüdev.

“Crazy For You” floribund, lihtõieline, 1,0 – 1,2m. Pilkupüüdva ja varieeruva punase/valge värvitooniga.

Double Delight

Crazy For You

Maakodus avaldatud pikemat artiklit selle aia rajamise loost saab lugeda siin.

KOMMENTAARID

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}